دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم عزاداری و سوگواری در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۴ | 
همزمان با فرارسیدن محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز سه شنبه 4 مهر ماه با برپایی دسته های عزاداری به سوگواری و نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.
این مراسم، با حضور دکتر مسعود ناصری پور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، اعضاء هیئت رییسه دانشگاه، معاونین و مدیران، اساتید، دانشجویان و کارکنان از جوار شهدای گمنام دانشگاه آغاز شد. هیئتهای مذهبی دانشگاه با حرکت در پردیس مرکزی به سوی مسجد امام حسین (علیه السلام) حرکت کردند و در طی این مراسم مداحان اهل بیت (علیه السلام) دانشگاه به نوحه خوانی و ذکر مصیبت پرداختند این مراسم معنوی با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی ادامه یافت.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دادسرشت پیرامون ولایت و ابعاد مختلف آن به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در این خصوص گفت: برطبق آیات قرآن مومنان بر یکدیگر ولایت دارند و این به معنای محبت بین ایشان و توجه و مسئولیت پذیری نسبت به یکدیگر است. این توجه و مسئولیت پذیری رکن و اساس اتحاد مومنان و تشکیل جامعه اسلامی است. وی در ادامه وی با اشاره به "وَالمُؤمِنونَ وَالمُؤمِناتُ بَعضُهُم أَولِیاءُ بَعضٍ ۚ یَأمُرونَ بِالمَعروفِ وَیَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ" افزود خدای متعال ثمرات این ولایت را در قالب دو دستور ارائه می کند و در این زمان است که نسبت به هم ولایت دارند و همدیگر را امر به نیکی و نهی از زشتی می کنند. و در پایان گفت اساس قیام امام حسین (علیه السلام) نیز در راستای احیای همین دستور خداوند بوده است.
عکس:
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 418 بار   |   دفعات چاپ: 38 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر