دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (علیه السلام)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۷ | 

سالروز شهادت جانسوز نهال گلشن دین، نور دیده زهرا، سپهر دانش و بینش، امام محمد باقر(ع) را به عموم مسلمین تسلیت عرض می نماییم.

همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمدباقر (علیه السلام) مراسم عزاداری و نوحه خوانی با حضور دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز سه شنبه 8 شهریور ماه در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
این مراسم بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی در این مراسم پیرامون شخصیت والای حضرت امام محمدباقر (علیه اسلام) با استناد به روایات و احادیث موجود به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی در این خصوص به ذکر دو نکته از جنبه های مهم شخصیتی آن حضرت به اختصار اشاره کرد و گفت دو نکته ای که می تواند حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) را از بسیاری جهات متمایز کند یکی اینکه معرف، مبلغ و مروج ایشان شخص حضرت رسول الله (صلی الله علیه وآله و سلم) بوده و در این خصوص جابربن عبدالله را بصورت مأموری ویژه انتخاب کرده که در حقیقت سلام خود را به او برساند و مقام و جایگاه علمی او را ترویج نماید. و نکته دیگر علم حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) است که ایشان را باقر یعنی شکافنده علوم می دانند. یعنی علم همه پیامبران از آدم تا خاتم. به همین خاطر به او باقر علم النبیین گفته می شود. به طور مثال علم حضرت آدم (ع) که علم به اسماء و نامها بوده حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) به همگی آنها اشراف داشته و همین طور علمی که در سینه حضرت نوح(ع)، حضرت ابراهیم(ع)، حضرت موسی (ع)، حضرت عیسی(ع) و حضرت محمد(ص) بوده و آن را تبیین نموده است.
در پایان این مراسم شرکت کنندگان همراه با مداح اهل بیت(علیهم السلام) آقای مهدی عرب به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.

AWT IMAGEAWT IMAGE
AWT IMAGEAWT IMAGEکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 596 بار   |   دفعات چاپ: 73 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر