دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

دوره های دانش افزایی استادان با موضوع سبک زندگی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۲۳ | 
با حضور جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی ایران در ستاد مرکزی دانشگاه و مجتمع بیمارستانی حضرت رسول اکرم (ص) دوره های دانش افزایی استادان از 5 لغایت 18 مرداد ماه در قالب سه دوره برگزار شد.
در این دوره ها موضوع سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر هادی آجیلی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناس مسائل بین المللی و موضوع سبک زندگی با حضور دکتر عبدالعظیم کریمی روانشناس و صاحب تالیفات متعدد در زمینه های تعلیم و تربیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
دکتر هادی آجیلی در جمع تعدادی از اعضای هیات علمی و متخصصین در مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله پیرامون سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران موضوعات و مباحث گوناگونی که مرتبط با سیاست خارجی  جمهوری اسلامی و مسائل منطقه ای و بین المللی بوده را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی همچنین اهداف و مبانی انقلاب اسلامی در بعد سیاست خارجی اصول سیاست خارجی عملکرد اجرایی دولت های گوناگون در بعد سیاست خارجی، مفهوم امنیت ملی و حمایت ایران از محور مقاومت در منطقه، روند شکل گیری رژیم صهیونیستی و علل تقابل جمهوری اسلامی با موجودیت این رژیم غاصب ، مساله فلسطین و نیز موضوع انرژی هسته ای از آغاز تا برجام را تبیین و بررسی نمود و پیرامون این موضوعات به پرسشهای اساتید حاضر در این دوره پاسخ دادند.
لازم به یادآوری است که این دوره دانش افزایی در قالب 16 ساعت و  در روز های 5و6 مرداد در دو نوبت صبح و عصر انجام شد.
دکتر عبدالعظیم کریمی روانشناس و صاحب تالیفات متعدد در زمینه های تعلیم و تربیت در جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه مفهوم سبک زندگی را با نگاهی متفاوت از تعاریف رایج و معمول مورد بحث و بررسی قرار داد.
مدرس مدعو این دوره با اشاره به نخستین اصل سبک زندگی که عبارت از توحید و یگانه باوری است و به عنوان زیر بنای دیدگاه انسان نسبت به زندگی به شمار می آید با رمز گشایی از شعار قولوا لا اله الا الله تفلحوا را تبین نمود. توجه به تاثیر یگانه باوری، یگانه بینی و یگانه دانی بعنوان اکسیر یا کیمیای حل کننده مشکلات و تامین کننده بهداشت روانی در زندگی است. وآرامش و نیک بینی و نیک زیستی را به ارمغان می آورد این مفاهیم با استفاده از نظرات و دیدگاه های علوم تجربی اندیشمندان عرفا و بهره گیری از آیات و روایات تبیین و تشریع گردید. و در پایان شیوه های مواجهه و تماس با فضای مجازی در سبک زندگی امروز نیز بررسی شد.
شایان ذکر است در این دوره 16 ساعته که طی چهار و نیم روز و در روز های 11،12،18،19 مرداد ماه در ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران  برگزار شد.
 
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE

 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 446 بار   |   دفعات چاپ: 68 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر