دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری مراسم احیای اولین شب از شبهای قدر در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۲۴ | 

همزمان با فرارسیدن شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، مراسم احیای اولین شب قدر با حضور جمع ی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران بامداد چهارشنبه در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه برگزار شد.

مراسم احیای اولین شب قدر در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران با قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی، عزاداری و نوحه سرایی به مناسبت شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) و مراسم سرگرفتن قرآن همرا بود.

در این مراسم ابتدا دانشجویان دعای جوشن کبیر را همنوا با قاریان برتر کشوری در زمینه قرائت و ترتیل آقایان مصطفی عبداالهی، سهیل هادی پور و احسان الله مرادی قرائت نمودند. سپس حجت الاسلام والمسلمین فروتن پیرامون هدف از خلقت انسان به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی خاطر نشان ساخت هدف از خلقت انسان رشد، تکامل و تعامل بشر در مسیر بندگی است. انسان همواره باید در حال حرکت باشد و سکون و راکد ماندن و یا عقب گرد به حالت گذشته طبق صریح  قرآن کریم خسارت است. آنچه باعث رشد و تعالی و تکمیل انسانها می شود ذکر و به یاد خدا بودن است و آنچه مایه خسارت است غفلت است.

او در پایان متذکر شد غفلت از یاد خدا و سرگرمی به لهو و لعب در دنیا و زخارف دنیایی باعث سقوط و درجازدن می باشد.

در ادامه این مراسم دانشجویان همصدا با مداح اهل بیت (علیهم السلام) آقای مصطفی کرمی به سنه زنی و نوحه خوانی پرداختند.

لازم به ذکر است که مراسم شب‌های قدر در روزهای سه شنبه 23 خرداد، پنجشنبه 25 خرداد و شنبه 27 خرداد هر شب از ساعت 24 آغاز و تا ساعت 2:30 بامداد ادامه دارد. در این شب‌ها  قرائت قرآن، قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی، مداحی و مراسم قرآن به سر گرفتن از سوی هیأتهای دانشجویی دانشگاه جهت اجرا، برنامه ریزی شده است.

 

گالری عکس: 

کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 491 بار   |   دفعات چاپ: 61 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر