دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم،

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۳ | 

نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم، الزامات و راهکارهای اجرایی با حضور جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه روسای دانشکده ها و مدیران مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران سه شنبه 19 اردیبهشت ماه در سالن شهید افتخاریان دانشکده پزشکی برگزار شد.
در این نشست که با دعوت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه صورت گرفت، موضوع دانشگاه نسل سوم با ارائه سخنرانی توسط دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه تشریح شد و تبیین گردید. وی با اشاره به اینکه بحث اصلی در دانشگاه های نسل سوم کار آفرینی و زمینه سازی جهت کسب توانایی های خود بنیاد در دانشگاه هاست. لزوم ایجاد آمادگی در بخش های مختلف دانشگاه برای تجهیز فکری و علمی و نیز فراهم نمودن زیر ساخت های لازم را یادآور شد.
از دیگر موضوعات مورد بحث بیان ویژگی های دانشگاه های آموزش محور و نسل اول در دانشگاه های پژوهش محور نسل دوم بود ک بسیاری از دانشگاه های ما هنوز در این گروه ها قرار دارند و لزوم خیزش دانشگاه ها جهت ورود به عرصه دانشگاه های نسل سوم و کسب آمادگی لازم برای ایجاد دانشگاه نسل چهارم که نو آور هستند مورد برسی قرار گرفت.
در ادامه شرکت کنندگان به اظهار نظر پیرامون مباحث مطرح شده و شرایط فعلی دانشگاه پرداختند. و پیشنهاداتی ارائه نمودند. سپس دکتر سلطانی عرب شاهی معاون آموزشی دانشگاه با ارائه دیدگاه های خود در این موضوع و دعوت از نخبگان دانشگاهی جهت مشارکت در اداره بستر دانشگاه خواستار رونق بخشیدن و اقبال مدیران دانشگاه، روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی به این موضوعات شدند و علاقه مندی، احساس تعلق و دلسوزی را لازمه این مهم دانستند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با ابراز قدردانی از حضور و مشارکت در این نشست به دو مسئله اشاره کردند: اول این که در بحث دانشگاه های نسل سوم که موضوع کار آفرینی و خلق ثروت برای اداره بستر دانشگاه و ارتقاء خدمات است. بحث اخلاق مداری و توجه به اهداف متعالی و ماموریت های اساسی دانشگاه مد نظر قرار گیرد.
دوم این که دفتر نهاد نمایندگی با توجه به ماموریت کاری خود بعنوان بازوی مشورتی دانشگاه عمل کرده و از طریق دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان فراهم کننده زمینه ایجاد مشارکت نخبگانی و بهره مندی دانشگاه از توانایی های اساتید و مدیران و بر حسب نیاز دانشگاه و متناسب با فضای علمی فرهنگی دانشگاه برنامه ریزی داشته و برنامه های گوناگونی از جمله دوره های دانش افزایی، نشست های هم اندیشی، و کارگاه های توانمند سازی را بامشارکت سایر بخش ها اجرا می نماید.
لازم به ذکر است این نشست یازدهمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی دفتر و چهارمین نشست با موضوع دانشگاه های نسل سوم است که با حضور مسئولین دانشگاه برگزار می شود.
کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 282 بار   |   دفعات چاپ: 81 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر