دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

جشن میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها) همراه با قرائت حدیث شریف کساء

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و روز زن و همچنین ولادت سلاله پاکش حضرت امام خمینی(رحمه ا... علیه) مراسم جشنی با حضور دکتر حاجی میر اسماعیل ریاست محترم دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی، دکتر عبادی آذر معاون محترم دانشجویی و فرهنگی و جمعی از دانشگاهیان امروز شنبه 28 اسفند ماه در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت صدیقه طاهره(سلام ا... علیها) و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و فرارسیدن سال نو و آرزوی سالی پر از خیر و برکت، در خصوص فضایل حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیه) به ایراد سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به حدیثی بیان کردند که پیامبر اکرم(ص)، که قرآن او را اسوه حسنه برای مسلمانان معرفی کرده شبیه ترین مردم به پیغمبر از جهت ظاهر و رفتار وعمل، وجود نازنین حضرت زهرا(س)می باشد تا جایی که محدثین اهل سنت از عایشه روایت کرده اند که شخصی را شبیه تر از فاطمه(س) به پیغمبر(ص) در چهره و راه رفتن و رفتار و شخصیت ندیدم.

در ادامه این مراسم مداح اهل بیت سیدمحمدرضا میری به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداختند و حاضرین همنوا با ایشان حدیث شریف کساء را زمزمه نمودند.



کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 246 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر