دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

نشست هم اندیشی با موضوع سلامت معنوی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۶ | 
نشست هم اندیشی استادان با موضوع "سلامت معنوی" با حضور جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد رهبری، دکتر بوالهری رییس پیشین دانشکده علوم رفتاری و مسئولین مرکز تحیقات سلامت معنوی دانشگاه 11شهریور ماه در سالن اجتماعات ستاد مرکزی برگزار شد.
این نشست با همکاری مرکز تحقیقات سلامت معنوی دانشگاه با هدف معرفی زمینه های فعالیت مرکز تحقیقات سلامت معنوی و گزارش پروژه های انجام شده از زمان تشکیل این مرکز (1396) تاکنون و نیز جلب همکاری علاقمندان برای ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های مرکز برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر کاظم زاده عطوفی رییس مرکز تحقیقات با معرفی اجمالی مرکز و گزارش از فعالیت ها به بیان پرسش هایی برای تبیین ضرورت توجه به سلامت معنوی در فرآیند بازیابی یا ارتقاء سلامت در مخاطبین نظام سلامت پرداختند. در ادامه خانم دکتر معماریان معاون پژوهشی مرکز به تعریف سلامت معنوی و ابعاد گوناگون آن و همچنین برخی مطالعات انجام شده در این زمینه پرداخت. سپس دکتر بوالهری با بیان مقدمه ای شرکت کنندگان را به اظهار نظر درباره این نشست فراخواندند و حاضرین نظرات و دیدگاههای خود را طرح نمودند.
در این نشست هم اندیشی حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه با اشاره به اهمیت مفهوم معنویت در سلامت معنوی بر ارائه تعریف بومی از معنویت و سلامت معنوی که مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی و منطبق با تشخص ها و ویژگیهای خاص جامعه ایرانی باشد  تأکید نمودند. وی همچنین با اشاره به لزوم پرداختن و توجه به علوم میان رشته ای، آن را برای نگرش جامع به ساحت علم و تک بعدی ندیدن رشته های گوناگون علمی ضروری دانستند و آمادگی دفتر نهاد رهبری برای فراهم نمودن زمینه های همفکری و هم اندیشی و برگزاری دوره های متناسب مانند فلسفه علم و... را اعلام نمودند.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 402 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر