دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


 

ویژه برنامه سخنرانی معارفی مسجد امام حسین (علیه السلام)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۱ | 
به مناسبت فرارسیدن ماه رحمت الهی رمضان المبارک ویژه برنامه سخنرانی معارفی با حضور نمازگزاران و روزه داران مقارن با اقامه نماز ظهر و عصر هر روز در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
در روز اول ماه مبارک رمضان حجت الاسلام والمسلیمن احمدی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی به همه دانشگاهیان در خصوص فضیلت های این ماه به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به آیه شریفه  بقره183 «... ای افرادی که ایمان آورده اید! روزه بر شما نوشته شد، همان گونه که بر پیشینیان از شما نوشته شده، تا پرهیزگار شوید.» گفت: انسان افزون بر جنبه مادی و جسمی، دارای بُعد معنوی و روحی هم هست و هر کدام در رسیدن به کمال مطلوب خود، برنامه های ویژه را نیاز دارند، یکی از برنامه ها برای تقویت و رشد بُعد معنوی، تقوا و پرهیزگاری است؛ یعنی اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوی رشد و پرورش دهد و به طهارت و کمال مطلوب برسد، باید هوای نفس خود را مهار کند و موانع رشد را یکی پس از دیگری بر دارد و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمی نکند. یکی از اعمالی که در این راستا مؤثر و مفید است روزه داری است.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 719 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر