دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

پرتویی از احکام (واجبات نماز)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ | 
برنامه هفتگی پرتویی از احکام با حضور حجت الاسلام والمسلمین تیموری با موضوع واجبات نماز روز سه شنبه 18 مهرماه در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
در این برنامه حجت الاسلام والمسلمین تیموری پیرامون واجبات رکنی و غیر رکنی نماز به ایراد سخنرانی پرداخت. وی توضیح داد واجبات نماز شامل 11 مورد می باشد. که پنج مورد آن جزء ارکان نماز و 6 مورد آن غیر رکنی می باشد. تفاوت رکنی و غیر رکنی در این است که اگر نمازگزار واجبات رکنی را سهوا یا عمدا انجام ندهد نماز نمازگزار باطل می باشد. ولی واجبات غیر رکنی اگر عمدا ترک شود موجب بطلان نماز می شود.
وی خاطر نشان ساخت که واجبات رکنی عبارتند از: نیت - تکبیره الاحرام - قیام (متصل به رکوع و قیام تکبیره الاحرام ) - رکوع و دو سجده و واجبات غیر رکنی عبارتند از: قرائت - ذکر - تشهد - سلام - ترتیب و موالات.
ایشان در پایان سخنان خود در خصوص وجوب تبعیت از امام جماعت در افعال نماز و نحوه اتصال مأمومین به نماز جماعت چند مسئله را توضیح دادند.
لازم به ذکر برنامه هفتگی پرتویی از احکام هر هفته روز های سه شنبه بعد از نماز ظهر در مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد.


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 76 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر