دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


 

مسابقه کتابخوانی آفتاب در حجاب (اینترنتی)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ | 
«آفتاب در حجاب» روایتی است از زندگی حضرت زینب. از کودکی تا عاشورا تا اسارت و تا وفات. رمانی که به پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات حضرت زینب پرداخته است. شجاعی زبان روایتش را توی مخاطب انتخاب کرده، راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش می‌برد. فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده. داستان از کابوس حضرت زینب در کودکی آغاز می‌شود:
چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی:«خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت میکند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پر کشید…» داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر است و شهادت مادر و پدر و… آغاز می‌شود و در انتهای کتاب باز به همین خواب پریشان می‌رسیم: «تعبیر شد خواب کودکی‌های من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام...»
قابل توجه دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران مسجد امام حسین (علیه السلام ) به مناسبت میلاد با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) مسابقه کتابخوانی اینترنتی از کتاب " آفتاب در حجاب" نوشته سید مهدی شجاعی برگزار می نماید.

 
علاقمندان به شرکت در مسابقه می توانند از تاریخ شنبه 22 دی ماه همزمان با میلاد حضرت زینب (سلام الله علیها) لغایت شنبه 6 بهمن ماه با مراجعه به سایت در مسابقه شرکت نمایند. (مهلت شرکت در مسابقه تا جمعه 12 بهمن ماه تمدید شد) .

نتایج این مسابقه روز 15 بهمن ماه اعلام و از برمدگان این مسابقه در همین روز بین نماز ظهر و عصر تقدیر بعمل می آید.

همچنین مسابقه ای از همین کتاب تحت عنوان بهترین برداشت و دیدگاه نیز در همین زمان در کانال مسجد امام حسین (علیه السلام) به آدرس iums_mosque@ برگزار می گردد. 
لازم به ذکر است به برگزیدگان هر دو مسابقه جوایز ارزنده ای به رسم یادبود اهداء می گردد.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1054 بار   |   دفعات چاپ: 56 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر