دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

ضیافت افطاری با حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۵ | 
ضیافت افطاری با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاهی روز چهارشنبه 23 خرداد ماه برابر با بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در جوار مزار شهدای گمنام و مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
این برنامه طبق سنوات گذشته
به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور اساتید و نخبگان پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران به اجراء در آمد. این مراسم با قرائت جزء خوانی قرآن کریم توسط دکتر سیفی آغار و با اقامه نماز مغرب و صرف افطار و سخنرانی سردار سلامی و حجت الاسلام والمسلمین حسینی به پایان رسید.
جانشین فرماندهی سپاه پاسداران در آغاز مراسم از همه پزشکان و نخبگان دانشگاهی که در طی سالهای عمر انقلاب اسلامی با تمام توان هر آنچه را که توانسته اند به این مردم و نظام خدمت کرده اند تقدیر و تشکر کردند. وی ادامه داد حرکت و خدمات این عزیزان نشان می دهد که پرورش یافتگان مکتب عاشوراء و ائمه معصومین (علیهم السلام) هر چه عالم تر می شوند وابسته تر، با تقوی تر، مردمی تر و دلسوزتر هستند. و امرزو با توجه به شرایط گوناگونی که وجود دارد بیش از پیش به تلاش، خدمت و کمک شما عزیزان در جهت رشد تعالی و موفقیت این خاک و سرزمین نیازمندیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطر نشان ساخت ما در مرحله جدید و سرنوشت ساز از انقلاب و نظام ما به سر می بریم البته نه سخترین فراز آن ولی در سرنوشت ساز ترین گردنه ای که انقلاب اسلامی ما در حال طی کردن آن است. چون در فضای یک جنگ گسترده روانی به سر می بریم و کار تشخیص مجاز از واقیعت در این شرایط کنونی کار بسیار پیچیده ای است. و به این علت همه مقاطع گذشته انقلاب ما به مراتب سخت تر از مقطع کنونی بوده است اما ما با ایستادگی همه جانبه در برابر همه اینها ایستاده ایم و به معنای واقعی کلمه پیروز شده ایم و دشمنان ما را به مفهوم واقعی شکست داده ایم وی در پایان با اشاره به رخدادهای آغاز انقلاب اسلامی تا کنون در مقاطع مختلف چهل ساله گفت روحیه ایثار، ایستادگی و مقاومت در جهت پیشرفت در همه عرصه های مختلف و پیروزی بر دشمنان بسیار لازم است.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به دستورات و احکام اسلام، قرآن کریم و پیامبران، امامان معصوم (ع)، آیات و روایات رسیده به ما و واقعه عاشوراء گفت ما صاحب میراثی هستیم که در هیچ یک از ادیان الهی وجود ندارد و با توجه به همین میراث عظیم نباید از درگاه الهی ناامید باشیم. بلکه باید با توجه به همه داشته هایمان که به حق بی نظیر ترین میراث انسان است بتوانیم مانند گذشته در مسیر رشد، تعالی و  پیشرفت قرار داشته باشیم و همچنان در مسیر انقلاب اسلامی، شهداء و امام شهداء حضرت امام خمینی (ره) گام برداریم و ثابت قدم باشیم.

 
گالری عکس


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 479 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر