دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

محافل معنوی خوابگاه های دانشجویی در ضیافت رمضان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۱ | 
عطر ماه بندگی خداوند و بهار قرآن با حلول ماه رمضان بار دیگر تجلی پیدا کرد؛ بوی خوش قرآن و شمیم شکوفه‌های دل انگیز مناجات و رایحه روح بخش بندگی خدا، لحظات دلنشین عالم فرارسید. خداوندا! فرموده بودی که بر بندگان رئوف و مهربانی و بر گنه کاران، عطوف و بخشنده؛ ولی ما هیچ گاه این حقیقت را به خوبی اکنون درنیافته بودیم. آری! ما ناگهان، ندای ملکوتی «یا علیُّ یا عظیم، یا غفور یا رحیم» را شنیدیم با فرا رسیدن این ماه خدا و شنیدن این ندا بود که امسال نیز همه دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله دانشجویان خوابگاه های دانشجویی رو به سوی درگاه الهی در نسیم رمضان غوطه ور شدند تا با معبود خود خلوتی دوباره را تجربه کنند.
با فرارسیدن ماه مهمانی خداوند متعال دانشجویان خوابگاه های نواب، امام علی (ع)، امام حسن(ع) و قائمیه در طی این ماه با حضور مبلغین مقیم خوابگاهها حجج اسلام انواری، معرفت، فریدونی و فروتن نماز اول وقت را اقامه و همراه با سفره های سحر و افطاری در برنامه های فرهنگی نیز شرکت کردند.
در ماه خودسازی دانشجویان علاوه بر شرکت در جلسات قرائت قرآن و تفسیر در حلقه های معرفت با موضوعات مختلف حضور پرشور پیدا کردند. و در این ایام ضمن بهره مندی از فضای معنوی به پرسش و پاسخ پیرامون موضوعات شرعی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی پرداختند.
لازم به ذکر است که در این ایام معنوی دانشجویان از نمایشگاه قرآن که هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود، بازدید کردند.
گالری عکس


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 503 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر