دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


 

نشست تحلیلی سیاسی حرف نو لیبرالیسم ایرانی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۳۱ | 
نشست تحلیلی سیاسی حرف نو با موضوع لیبرالیسم ایرانی با حضور جمعی از دانشجویان دوشنبه 31 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین احمدی با تبیین ضرورت مطالعه تاریخ معاصر ایران و بررسی جریانات فکری آن به دو جریان عمده فکری ایران از ابتدای مشروطه تا کنون اشاره کردند.معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایران تحلیل دقیق و فهم صحیح از رخدادها و حوادث اجتماعی سیاسی حال حاضر کشور را در ریشه یابی فکری عاملان آن دانست. وی در ادامه افزود تفکر لیبرالیستی قدمتی 100 ساله در ایران دارد و این نگاه بعد از انقلاب اسلامی ایران با پوشش دیگری در امورات مدیریتی کشور تأثیر گذار بوده است.
در ادامه این برنامه دکتر کوشکی با تشریح خواستگاه لیبرالیزم در مغرب زمین و تبیین لیبرالیسم در سیاست به توضیح نحوه ورود این تفکر به ایران زمین پرداخت. وی در ادامه با نقد لیبرالیزم به اشکالات وارده بر آن اشاره کردند و لیبرالیسم ایرانی را نسخه ای ناقص از لیبرالیسم غربی دانست و با اشاره به آثار تفکر لیبرالیسم سیاسی در حوزه مدیریتی کشور افزود لیبرالیسم ایرانی با نقاب آزادی و باطنی دیکتاتوری هرگز نسخه ای کارآمد برای فرهنگ ایران به حساب نیامده و نخواهد آمد.
در پایان دانشجویان شرکت کننده پیرامون مباحث مطرح شده به پرسش و پاسخ پرداختند.
گالری عکس


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 227 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر