دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

مراسم غباروبی مسجد امام حسین (ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۲ | 
از نگاه معصومان علیهم السلام مسجد، مهمان سرای خداست. خداوند مهربانْ بندگان خود را به خانه خویش دعوت کرده تا با بهترین هدایا از آنان پذیرایی کند. این مکان نورانی، مردمی ترین پایگاه بندگان صالح خداست که در طول قرن ها، به عنوان مدرسه تزکیه، محلّ تعلیم و عرصه رشد و تعالی انسان های خداجو بوده است و به پاکیزگی، نظافت و غبارروبی از هر مکانی شایسته تر است. کسی که کم ترین کمکی به نظافت این خانه های نورانی خدا بر روی زمین کند، قطعا مورد توجه و عنایت خداوند و مشمول رحمت و مغفرت صاحب خانه قرار خواهد گرفت.

با توجه به آیات و روایات، قداست خانه خدا در هرجا و به هر صورت که باشد، به قدری است که پاکیزه نگه داشتن و غبارروبی و نظافت آنْ یک تکلیف اخلاقی و شرعی برای همه ایجاد می کند. کسی که به پاکیزه ساختن خانه خدا مبادرت می ورزد، نزد صاحب خانه، پروردگاری که به پاکیزگی امر نموده و نظافت را دوست دارد، اجر و پاداشی خاص دارد. در برخی از احادیث، بر ضرورت و اهمیت پاکیزه ساختن مساجد تأکید شده که می توان با مطرح ساختن آن ها، بسیجی عمومی از مؤمنان را برای مشارکت و بهره گیری از این پاداش بی پایان الهی انتظار داشت. در روایتی از حضرت رسول صلی الله علیه و آله آمده است: «کسی که مسجدی را جاروب کند، خداوند برای او پاداش آزاد ساختن بنده ای را منظور می کند» که خود بیانگر ارزش و اهمیت غبارروبی مساجد، و اجر و پاداش بی کران کسی است که به این کارِ خداپسندانه همت می گمارد.

به مناسبت استقبال از ماه مبارک رمضان ماه قرآن و ضیافت الهی مراسم غباروبی مسجد امام حسین (ع) روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه بعد از نماز ظهر و عصر برگزار می گردد. لذا از کلیه دانشگاهیان اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه علوم پزشکی ایران دعوت می شود در این مراسم شرکت نموده و از اجر و پاداش عظیم آن بهره مند گردند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 254 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر