دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

ویژه برنامه نیمه شعبان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۸ | 
الإمامُ العسکریُّ علیه السلام ـ وقد سُئلَ عن الحُجّهِ والإمامِ بعدَهُ: ابْنِی محمّدٌ، وهُو الإمامُ والحُجّهُ بَعدی، مَن ماتَ ولَم یَعرفْهُ ماتَ مِیتهً جاهلیّهً. أمَا إنّ لَه غَیبهً یَحارُ فیها الجاهلونَ، ویَهْلِکُ فیها المُبطِلونَ، ویَکْذِبُ فیها الوَقّاتونَ، ثُمّ یَخرُجُ فکَأنّی أنظُرُ إلَی الأعْلامِ البِیضِ تَخْفِقُ فوقَ رأسِهِ بِنَجفِ الکوفهِ. بحار الأنوار : 51 / 160 / 7 .

امام عسکری علیه السلام ـ در پاسخ به پرسش از حجّت و امام بعد از ایشان ـ فرمود : فرزندم محمّد ، اوست امام وحجّت پس از من. هر که بمیرد و او را نشناسد به مرگ جاهلی مرده است. بدانید که او را غیبتی است که پس از آن ، ظهور می کند؛ غیبتی که جاهلان در آن سرگشته می شوند و باطل گرایان به نابودی می افتند و کسانی به دروغ [برای ظهور او ]زمان تعیین می کنند. گویی پرچمهای سفیدی را می بینم که در نجفِ کوفه بر فراز سر او در اهتزازند.

همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت اباصالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مسجد امام حسین (علیه السلام) دانشگاه علوم پزشکی ایران مراسم جشنی همراه با مولودی خوانی، اهدای جوایز به اسامی (مهدی، حجت، نرگس، نرجس و مهدیه) به قید قرعه، مسابقه کتبی با موضوع: معرفت مهدوی و اهداء جوایز به برگزیدگان برگزار می کند.
لذا از کلیه استادان، دانشجویان و همکاران گرامی دعوت می شود در این مراسم حضور بهم رسانند.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 390 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر