دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

 

مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۲ | 
به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) جمعی از دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران روز چهارشنبه 22 فروردین ماه با حضور در مسجد امام حسین (علیه السلام) به عزاداری و نوحه خوانی پرداختند.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی پیرامون شخصیت والای حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) بخصوص شرافت و بزرگواری ایشان به سخنرانی پرداختند. وی در سخنان خود به دو نکته در این خصوص اشاره کرد اولین نکته اینکه: یک شاعری آزاده که در باطن از ارادتمندان امام (علیه السلام) بود در شرایطی که از او خواستند والاترین و شریفترین انسانها را با شعر خود تمجید کند با وجود حضور هارون و سایر درباریان اشاره به امام موسی بن جعفر (علیه السلام ) نمود و ایشان را شریف ترین و بزرگترین انسانها معرفی نمود. وی با بیان دومین نکته درباره این امام همام با بیان حدیثی از ایشان مبنی بر اینکه "هیچ نجاتی برای انسان نیست مگر با فرمانبرداری از خدا و فرمانبرداری با علم و دانش به دست می آید و علم و دانش با تعلم و شاگردی نمودن و تعلم نیز بوسیله عقل حاصل می شود". این موضوع را برای شرکت کنندگان تبیین نمود.
در پایان این مراسم دانشگاهیان همنوا با مداح اهل بیت (علیه السلام) جناب آقای سید محمدرضا میری به نوحه خوانی و عزاداری پرداختند.

CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 294 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر